Máme chuť robiť dobré veci


Radi súťažíte? Zaujímajú Vás tradície a zdravé chutné jedlo?
Nechajte nám svoj email.

Pripravte vášmu školákovi výdatnú a zdravú desiatu

8.9.2017

Prázdniny sa skončili a školský zvonec sa najbližších desať mesiacov neutíši. Hoci rodičom odbudla náročná povinnosť vymýšľania každodenného prázdninového programu, v školskom roku ich čakajú ďalšie úlohy. Jednou z nich je aj dilema každého rána, čo pripraviť dieťaťu na desiatu. I keď sa táto úloha zdá jednoduchá, prípravu desiaty netreba zanedbať, je totiž jednou z najdôležitejších vecí, ktoré ovplyvňujú výkon malého školáka. 

zobraziť článok

7 divov Islandu

1.9.2017

Čoraz viac ľudí láka krajina, ktorá bola pre bežného človeka donedávna len nesplniteľným tajným snom. Svet nám však otvára čoraz viac možností, a tak sa aj nám podarilo zavítať na čarovný Island. Hoci skrýva tisícky krás a zaujímavostí, vybrali sme pre vás 7 NAJzaujímavejších, NAJkrajších či NAJchutnejších vecí na Islande. A skrýva sa medzi nimi dokonca aj niečo slovenské.

zobraziť článok

Ruská kuchyňa v Ivachnovej

27.8.2017

Máme pre vás novinku! V našej reštaurácii Kozí Vŕšok, ktorú nájdete v Ivachnovej sme rozšírili jedálny lístok o ruské špeciality, ktorým len tak ľahko neodoláte. 

zobraziť článok

Potraviny v bezpečí

14.8.2017

Hoci sú najhorúcejšie dni tohto leta už za nami, v auguste nás stále prekvapujú teploty, ktoré prekračujú aj tridsať stupňov. V takýchto teplách je nutné chrániť nielen seba, ale aj potraviny, ktoré musia mať počas týchto teplotných extrémov o niečo prísnejšie podmienky skladovania. Nie všetko však patrí do chladničky.

zobraziť článok

Krajina, kde nedoja ovce

30.7.2017

Island, krajina ohňa a ľadu, je známy svojou panenskou prírodou, riedkym zaľudnením a v neposlednom rade farmárskou tradíciou. Pri našich potulkách krajinou sme chceli vidieť, ako farmárčenie na Islande vyzerá. Zablúdili sme teda do údolia Stafholtsvegur.

zobraziť článok
     1234567 . . .

Aktuality

Ruská kuchyňa v Ivachnovej


Máme pre vás novinku! V našej reštaurácii Kozí Vŕšok, ktorú nájdete v Ivachnovej sme rozšírili jedálny lístok o ruské špeciality, ktorým len tak ľahko...

zobraziť článok

Kozí Vŕšok už aj v Lidl


Hlavným cieľom obchodného reťazca Lidl je prinášať svojim zákazníkom tie najkvalitnejšie chutné a čerstvé potraviny. Práve preto do svojho sortimentu zaradili aj...

zobraziť článok

Pýcha Kozieha Vŕška v novom šate


Možno sa vám stalo, že ste sa vybrali do obchodu po váš obľúbený syr z Kozieha Vŕška a zrazu sa vám zdal akýsi iný. Nemýlili ste sa. Kvalitné suroviny sme nezmenili,...

zobraziť článok
Naši partneri

Predstavujeme niekoľko našich významných partnerov ...