Máme chuť robiť dobré veci


Radi súťažíte? Zaujímajú Vás tradície a zdravé chutné jedlo?
Nechajte nám svoj email.

7 divov Islandu

1.9.2017

Čoraz viac ľudí láka krajina, ktorá bola pre bežného človeka donedávna len nesplniteľným tajným snom. Svet nám však otvára čoraz viac možností, a tak sa aj nám podarilo zavítať na čarovný Island. Hoci skrýva tisícky krás a zaujímavostí, vybrali sme pre vás 7 NAJzaujímavejších, NAJkrajších či NAJchutnejších vecí na Islande. A skrýva sa medzi nimi dokonca aj niečo slovenské.

zobraziť článok

Krajina, kde nedoja ovce

30.7.2017

Island, krajina ohňa a ľadu, je známy svojou panenskou prírodou, riedkym zaľudnením a v neposlednom rade farmárskou tradíciou. Pri našich potulkách krajinou sme chceli vidieť, ako farmárčenie na Islande vyzerá. Zablúdili sme teda do údolia Stafholtsvegur.

zobraziť článok

Kozí Vŕšok v krajine fjordov

20.3.2017

V čase keď na Slovensko pomaly, ale isto prichádza jar, sneh sa roztápa a čižmy meníme za poltopánky, sme sa  vybrali na miesto, kde zima ešte kraľuje mocným žezlom. Zamierili sme vyše 1 500 kilometrov na sever, do krajiny fjordov a trollov. 

zobraziť článok

Slovenka bude veliteľkou misie na „Mars“! Ponesie so sebou unikátne slovenské experimenty.

17.1.2017

Slovenská vedkyňa Dr. Michaela Musilová sa stala hlavnou veliteľkou medzinárodnej posádky, ktorá uskutoční misiu na simulovaný Mars. Už o niekoľko dní odlieta do USA, aby v americkej púšti uskutočnila niekoľko vedeckých štúdií, vrátane látok kolostra a beta glukánu zo Slovenska, ktoré by mohli byť použité pri budúcich vesmírnych misiách. 

zobraziť článok

Súťaž svetových šampiónov

29.11.2016

Majú za sebou dlhú prípravu. Prišli z 31 krajín sveta. Každý iný, no všetci s rovnakým cieľom – získať  medailu. Reč nie je o žiadnych športových majstrovstvách, ale o najväčšej syrovej súťaži sveta World Cheese Awards. Kozí slovenský syr neobišiel naprázdno, podarilo sa mu obhájiť svoj minuloročný bronz.
Alexandra Pavlíková z Kozieho Vŕška sa tejto prestížnej súťaže zúčastnila nie len ako pozorovateľ, ale ako jediná Slovenka si vyskúšala aj rolu porotcu. 

zobraziť článok

Aktuality

Kozí Vŕšok ocenený zlatom


Tri syry z Kozieho Vŕška sa vybrali do metropoly Veľkej Británe, do Londýna. Nešli sa však vyfotiť pri hodinovej veži Big Ben, dokonca sa ani nepovozili na...

zobraziť článok

Ruská kuchyňa v Ivachnovej


Máme pre vás novinku! V našej reštaurácii Kozí Vŕšok, ktorú nájdete v Ivachnovej sme rozšírili jedálny lístok o ruské špeciality, ktorým len tak ľahko...

zobraziť článok

Kozí Vŕšok už aj v Lidl


Hlavným cieľom obchodného reťazca Lidl je prinášať svojim zákazníkom tie najkvalitnejšie chutné a čerstvé potraviny. Práve preto do svojho sortimentu zaradili aj...

zobraziť článok
Naši partneri

Predstavujeme niekoľko našich významných partnerov ...