Máme chuť robiť dobré veci


Radi súťažíte? Zaujímajú Vás tradície a zdravé chutné jedlo?
Nechajte nám svoj email.

Zázračné zloženie a účinky ovčieho mlieka

12.7.2017


Mlieko a mliečne výrobky majú vo výžive ľudí naozaj veľký význam. Nachádza sa v nich taký pomer živín, kombinácia vitamínov a minerálnych látok, ako v žiadnej inej potravine. Dvojnásobne to platí pri ovčom mlieku a produktoch, ktoré sa z neho vyrábajú.
 

zobraziť článok

Koštovkové desatoro

3.7.2017

Aj keď od ochutnávky syrov Kozí Vŕšok v karloveskej vinárni Paleta prešiel už mesiac, stále na ňu nevieme zabudnúť. A to nielen vďaka lahodnej nezabudnuteľnej chuti a príjemnej atmosfére, ale aj dotazníkom, ktorými ochutnávači opísali svoje dojmy. S tými najlepšími sa chceme podeliť aj s vami.

zobraziť článok

Koštovka syrov Kozí Vŕšok vo vinárni Paleta

15.6.2017

Teória, že víno a syry sú ideálnou kombináciou a neodmysliteľne k sebe patria, je známa už dlho. O tom, či je to tak naozaj, sme sa boli na vlastné oči, teda na vlastné chuťové poháriky, presvedčiť na koštovke syrov v Palete – karloveskej vinárni.

zobraziť článok

Kde sa stratila naša ovečka?

31.5.2017

Timko a Júlia sú súrodenci a hoci pochádzajú z mesta, o živote na dedine toho vedia omnoho viac, ako ich spolužiaci. Ich starý otec býva na Liptove a má obrovský hospodársky dvor. Chová zvieratká a jeho záhrada je plná chutných plodov. Julka túto záhradu nazýva Kráľovstvom ovocia a zeleniny.
Timko s Júliou sa nikdy nevedia dočkať, kedy zase nasadnú do vlaku a spolu s rodičmi sa odvezú na návštevu k dedkovi. Ruksaky majú vždy pobalené už týždeň dopredu. Na dedine je predsa väčšia zábava, ako doma v paneláku.

zobraziť článok

Prečo sa stravovať sezónne a tradične?

26.5.2017

Rozprávka o 12 mesiačikoch je z detstva známa asi každému. Prísna macocha vyhnala Marušku do zasneženého lesa, aby jej priniesla jahody, fialky a jablká. V tejto neľahkej úlohe jej pomohlo 12 zázračných mesiačikov. Rozprávkový príbeh sa však stáva každodennou realitou a my nachádzame jahody na našich obchodných pultoch aj v decembri. Je pre nás konzumácia potravín, ktoré majú za sebou tisícky kilometrov, prirodzená?

zobraziť článok

Aktuality

Kozí Vŕšok už aj v Lidl


Hlavným cieľom obchodného reťazca Lidl je prinášať svojim zákazníkom tie najkvalitnejšie chutné a čerstvé potraviny. Práve preto do svojho sortimentu zaradili aj...

zobraziť článok

Pýcha Kozieha Vŕška v novom šate


Možno sa vám stalo, že ste sa vybrali do obchodu po váš obľúbený syr z Kozieha Vŕška a zrazu sa vám zdal akýsi iný. Nemýlili ste sa. Kvalitné suroviny sme nezmenili,...

zobraziť článok

Dobroty Kozí Vŕšok i s prekvapením! "Zjedz koľko vládzeš" len za 6.80€


Navštívte reštauráciu Kozí Vŕšok v Ivachnovej a pochutnajte si na slovenských špecialitách. V čase 12.00-15.00 zjedzte koľko vládzete za 6.80 EUR a máme pre Vás i...

zobraziť článok
Naši partneri

Predstavujeme niekoľko našich významných partnerov ...