Máme chuť robiť dobré veci


Radi súťažíte? Zaujímajú Vás tradície a zdravé chutné jedlo?
Nechajte nám svoj email.

14 spôsobov ako servírovať kozí syr

5.8.2018

Aj vy ste podľahli delikátnej chuti kozieho syra? Veríme, že naše recepty ako servírovať kozí syr s  netradičnými pochutinami vás inšpirujú k vytvoreniu ešte väčších gastronomických zážitkov.

1. Medvedí cesnak a pesto z kešu orieškov

Vybehnite na jar do lesa, nazbierajte za hrsť zdravých zelených lístkov medvedieho cesnaku a poriadne si vychutnajte túto zdravú pochúťku. Lístky odporúčame posekať, zmiešať s jednoduchým pestom z kešu orieškov a servírovať spolu s kozím syrom. Ak ste doma neobjavili kešu, pokojne použite aj iné podobné oriešky podľa vlastnej chuti a špajze.

2. Víno

Máte chuť pocítiť jedinečnú atmosféru stredomorských večerov? Potom neváhajte a servírujte váš kozí syr s dobrým vínkom. Farbu necháme na vás, no môžeme odporučiť skôr suché vína, pri ktorých lepšie vynikne chuť syra.

3. Hrozno

Kozí syr s hroznom vytvára doslova symfóniu. Spája odlišné chute v jeden dokonalý celok. Servírovanie s hroznom je vďačné tiež ako obzvláštnenie obyčajných obložených mís.

4. Prosciutto

Sušená šunka prosciutto sa dnes teší veľkej obľube. Je ľahká a jemným spôsobom vyvažuje chuť aromatického kozieho syra.

5. Zavárané čučoriedky

Neobvyklá kombinácia spája výraznú chuť oboch miešaných potravín. Zaváňa luxusom a nefalšovaným gurmánsky zážitkom. Zavárané čučoriedky nájdete v každom bežnom supermarkete a servírujete prosto bez ďalších úprav.

6. Ananás

Posuňme sa ešte bližšie k rovníku v tejto exotickej pochúťke. Povedzme si na rovinu. Kombinácia kozieho syra a ananásu je len pre odvážlivcov. Chuť je však v konečnom dôsledku nesmierne zaujímavá a odlišná od všetkých bežných chutí.

7. Olivy

Spojenie obľúbených olív a kozieho syra je kombináciou, ktorú si zamiluje každý milovník dobrého jedla. Príprava je rýchla naproti tomu chuť pomaly zneje s každým sústom.

8. Čerstvé celozrnné pečivo

Jednoduché a skvelé. Asi tak by sa dala popísať táto klasická kombinácia. Najlepší je však s čerstvým, ešte chrumkavým celozrnným pečivom.

9. Rukola, kozí syr a olivový olej

Kozí syr je známou a obľubenou prísadou do šalátov všetkých druhov. My vám z tejto kategórie odporúčame absolútne jednoduchý a pritom neobvyklý šalátik. Kozí syr jednoducho nasekajte na kocky a jemne premiešajte s lístkami čerstvej rukoly. Nakoniec šalát zalejeme olivovým olejom. Recept nie je presne daný, prísady miešame podľa vlastnej chuti a nálady.

10. Kyslá smotana, čierne korenie a soľ

Kozí syr môže tvoriť perfektný základ pre pomazánky podľa vašej chuti. Stačí ho jednoducho popučiť vidličkou pridať kúsok kyslej smotany pre zjemnenie chutí a doplniť ľubovoľným korením. Ak nie ste práve gastro objaviteľ stavte na klasiku a pridájte do svojej pomazánky čierne korenie a soľ.

11. Paradajky a bazalka

Buono gusto! Klasická chuť Talianska môže doputovať aj na váš stôl. Kombinácia kozieho syra s bazalkou a paradajkami nesklame žiadneho labužníka.

12. Cvikla

Kozí syr s cviklou tvorí nesmierne vďačnú kombináciu. Príprava nie je vôbec zložitá. Predvarenú cviklu nakrájame na plátky a servírujeme s kockami kozieho syra.

13. Himalájska soľ

Áno, túto kombináciu nemožno vynechať aj keď je absolútne klasická. Kozí syr so soľou je jednoducho pochúťkou. Pre dosiahnutie najkvalitnejšej chuti odporúčame použiť na syr pravú himalájsku soľ.

14. Čerstvý špenát

Čerstvé špenátové lístky dokážu zjemniť výrazný chuťový základ kozieho syra. Servírovať so špenátom možno priamo aj pomocou šalátu.

15. Úsmev :))

Azda najznámejšiu prísadu úsmev odporúčame servírovať spolu s každou vyššie popísanou kombináciou.

Dobrú chuť všetkým labužníkom!


Aktuality

Kozí Vŕšok expanduje na Ukrajinu


Leonteus, s.r.o. uzatvorila pred nedávnom partnerskú zmluvu so skupinou ARDIS na Ukrajine, ktorá jej umožní distribúciu vlastných mliečnych výrobkov pod značkou Kozí...

zobraziť článok

Letné novinky reštaurácie Kozí Vŕšok


Pozývame vás do reštaurácie Kozí Vŕšok v Ivachnovej. Pochutnajte si na slovenských špecialitách. K dlhodobej ponuke Zjedz koľko vládzeš, ktorá platí denne vrátane...

zobraziť článok

Sponzorovali sme event KRASLICOU na Chopok


V spolupráci s Region Liptov sme sponzorovali tradične netradičnú Veľkú Noc na svahu. V Jasnej v dňoch 31.3. a 1.4. 2018 mali hostia jedinečnú príležitosť sa vyviesť na...

zobraziť článok
Naši partneri

Predstavujeme niekoľko našich významných partnerov ...