Máme chuť robiť dobré veci


Radi súťažíte? Zaujímajú Vás tradície a zdravé chutné jedlo?
Nechajte nám svoj email.

Od akého veku môžu deti piť kozie mlieko?

30.5.2018

V mnohých krajinách je kravské mlieko prvým mliekom, ktoré dieťa pije po skončení dojčenia. Existuje však aj veľa krajín, kde je naopak práve kozie mlieko obľúbenou voľbou pre malé deti.

Prečo sa kozie mlieko pre deti považuje za lepšie?

Kozie mlieko je ľahšie stráviteľné a má menej alergénov ako kravské mlieko. Výhody kozieho mlieka poznali už naši predkovia, ktorých tradíciu uchováva aj Kozí Vŕšok.

detské kozie mlieko

Kozie mlieko je výborná voľba pre vaše dieťa.

Materské mlieko je do jedného roka to najlepšie pre vaše dieťa, ktoré vášmu dieťaťu dodá správnu rovnováhu živín. Avšak už od šiestich mesiacov môžete vášmu dieťaťu poskytnúť výrobky s hlavnou zložkou kozieho mlieka. Tieto výrobky spĺňajú rovnaké výživové štandardy ako tie, ktoré sú založené na kravskom mlieku. V porovnaní s výrobkami z kravského mlieka obsahujú tieto výrobky menej alergénov, ktoré spôsobujú problémy ako napr. nadúvanie.

dieťa vo vani

Prečo sa kozie mlieko pre deti považuje za lepšie?

Pre deti, ktoré trpia neznášanlivosťou na laktózu, má kozie mlieko výhodu nižšej hladiny laktózy. Majte však na pamäti, že aj kozie mlieko obsahuje laktózu, takže deti s ťažkou neznášanlivosťou nemusia byť schopné zvládnuť ani kozie mlieko.

Kozie mlieko tiež obsahuje menej alergénne proteíny, čo znamená, že dieťaťu, ktoré nedokáže tolerovať kravské mlieko, môže bez problémov vyhovovať pitie kozieho mlieka.

Výživa pre dojčatá na báze kozieho mlieka ponúka dojčatám, ktoré nemôžu byť dojčené, rozumnú alternatívu.

Výrobky s obsahom  kozieho mlieka môžu deti začať konzumovať už od šiestich mesiacov. Avšak pre deti, mladšie ako rok, neprichádza do úvahy plnotučné kozie mlieko, ale len špeciálna dojčenská výživa z kozieho mlieka, ktorá obsahuje podobné látky ako materské mlieko. 


Aktuality

COLOSTRINO: nová produktová rada založená na sile kozieho kolostra


Kozí Vŕšok v roku 2020 priniesol na trh novú produktovú radu COLOSTRINO, ktorej základom je biologické zlato - kozie kolostrum. Kvalitné výrobky obsahujúce kolostrum,...

zobraziť článok

Kozí Vŕšok expanduje na Ukrajinu


Leonteus, s.r.o. uzatvorila pred nedávnom partnerskú zmluvu so skupinou ARDIS na Ukrajine, ktorá jej umožní distribúciu vlastných mliečnych výrobkov pod značkou Kozí...

zobraziť článok

Letné novinky reštaurácie Kozí Vŕšok


Pozývame vás do reštaurácie Kozí Vŕšok v Ivachnovej. Pochutnajte si na slovenských špecialitách. K dlhodobej ponuke Zjedz koľko vládzeš, ktorá platí denne vrátane...

zobraziť článok
Naši partneri

Predstavujeme niekoľko našich významných partnerov ...