Máme chuť robiť dobré veci


Radi súťažíte? Zaujímajú Vás tradície a zdravé chutné jedlo?
Nechajte nám svoj email.

Súboj mliek: Kravské, kozie alebo ovčie? Ktoré je najlepšou voľbou pre Vaše zdravie?

27.10.2018

Mlieko sa stalo základnou surovinou. Nájdeme ho takmer v každej chladničke. Používame ho do varenia, pridávame ho do kávy alebo ho konzumujeme len tak samotné. Na trhu sa však nachádza niekoľko druhov mliek, čo pre mnohých znamená, že nevedia, ktoré by si mali vybrať a ktoré je vlastne pre ich zdravie tou najlepšou voľbou.

Kravské, kozie alebo ovčie mlieko? Po ktorom z týchto druhov siahnuť, a ktoré bude pre vás a vašu rodinu najlepšie? Dnes vám s touto dilemou poradíme.

 

Kravské mlieko

Kravské mlieko je najrozšírenejším mliekom v obchodoch a kupuje ho väčšina spotrebiteľov. Dôvodom je jeho nízka cena a dostupnosť úplne všade. Na tento druh mlieka sme si mnohí zvykli tak, že iné už ani nechceme alebo nám nechutí. Aj napriek tomu, že má kravské mlieko celkom dobré zloženie, nízku cenu a veľmi jednoduchú dostupnosť, zaťažuje organizmus a telo ho ťažko spracováva. Práve toto je dôvod, prečo sa mnohí tomuto mlieku snažia vyhnúť. V poslednom období môžeme badať rastúci počet intoleracií na kravské mlieko. Bežné prejavy sú: hnačky, nafukovanie, kŕče, kožné prejavy atď.

Kozie mlieko

Kozie mlieko často vyhráva vo všetkých rebríčkoch úplne prvé miesto. Je to najmä kvôli jeho zloženiu, vďaka ktorému sa v tele už po pár minútach začína rozkladať a vy tak necítite nepríjemný, ťaživý pocit v žalúdku. Rovnako je kozie mlieko považované za to najlepšie, pretože obsahuje veľmi málo laktózy a ľudia ho tak znášajú omnoho lepšie. Je taktiež skvelou voľbou pre bábätká.

Ovčie mlieko

No a nakoniec tú máme ovčie mlieko, ktoré zo všetkých obsahuje najvyšší podiel zdravých tukov. Dobrou správou je, že tieto tuky vyrovnávajú dobrý a zlý cholesterol v tele. Ovčie mlieko obsahuje vysoký podiel vitamínov a minerálnych látok, ktoré v kravskom určite nenájdete. Mnohí takisto oceníte aj jeho príjemnú chuť.

Záver

Aké mlieko je teda najlepšie? Ak chcete byť zdraví a piť mlieko, ktoré nezaťaží váš organizmus, určite stavte na kozie, ktoré obsahuje veľa vitamínov, minerálnych látok a po jeho skonzumovaní vám neostane niekoľko hodín v tele.

Na zdravie!


Aktuality

Kozí Vŕšok expanduje na Ukrajinu


Leonteus, s.r.o. uzatvorila pred nedávnom partnerskú zmluvu so skupinou ARDIS na Ukrajine, ktorá jej umožní distribúciu vlastných mliečnych výrobkov pod značkou Kozí...

zobraziť článok

Letné novinky reštaurácie Kozí Vŕšok


Pozývame vás do reštaurácie Kozí Vŕšok v Ivachnovej. Pochutnajte si na slovenských špecialitách. K dlhodobej ponuke Zjedz koľko vládzeš, ktorá platí denne vrátane...

zobraziť článok

Sponzorovali sme event KRASLICOU na Chopok


V spolupráci s Region Liptov sme sponzorovali tradične netradičnú Veľkú Noc na svahu. V Jasnej v dňoch 31.3. a 1.4. 2018 mali hostia jedinečnú príležitosť sa vyviesť na...

zobraziť článok
Naši partneri

Predstavujeme niekoľko našich významných partnerov ...