Máme chuť robiť dobré veci


Radi súťažíte? Zaujímajú Vás tradície a zdravé chutné jedlo?
Nechajte nám svoj email.

Vyrábame pre vás ovčie dobroty s tradíciou

5.6.2017

Aj keď sa voláme Kozí Vŕšok, nedajte sa pomýliť. Vyrábame produkty, nielen z kozieho, ale aj kravského a ovčieho mlieka. Začiatky slovenského syrárstva sa v minulosti začali písať práve výrobou ovčieho syra. Práve preto je nám veľkým potešením v tejto tradícii pokračovať a prinášať vám na váš stôl unikátne ovčie výrobky. UHT mlieko, jogurty, zrejúce a čerstvé syry. Každý si vyberie podľa svojej chuti. 

Už nemusíte plakať nad rozliatym mliekom

Ako jediný slovenský výrobca pre vás vyrábame UHT ovčie mlieko. Vyrobiť správne UHT mlieko si vyžaduje skutočné umenie. Pri procese výroby sa mlieko zohreje nad teplotu 135 stupňov Celzia. Pre ideálny výsledok však v takejto teplote smie ostať len pár sekúnd. Pri tomto procese mlieko nestráca svoju chuť a zachováva si všetky živiny a minerály. Zabalené je pollitrovom uzatvárateľnom praktickom balení, vďaka ktorému sa mlieko nevylieva.

Jogurty pre maškrtné jazýčky

Zo stopercentne plnotučného ovčieho mlieka vyrábame aj naše farmárske jogurty. Na ich výrobu sa využíva tradičná technológia. Mlieko, ktoré je hlavnou zložkou našich jogurtov, sa nielen neodtučňuje, ale sa doňho nepridávajú ani žiadne umelé zahusťovadlá. Naše jogurty sú charakteristické svojou lahodnou chuťou, ale aj nezvyčajným obalom. Namiesto plastového kelímku, sú zabalené v sklenenom poháriku. Ochutnať môžete biely neochutený jogurt, alebo si zamaškrtiť na čučoriedkovom, višňovo-makovom, jahodovom a malinovom. Ak vám ovocné chute nelahodia, v ponuke nájdete aj jogurt s príchuťou čokolády.

Zrejúce syry

Najväčšou pýchou Kozieho Vŕška sú zrejúce syry. Tešia sa obľube nielen laickej verejnosti, ale aj odborníkov. Potvrdzujú to medaile z nejednej svetovej súťaže. Starostlivo dohliadame na proces zrenia dvoch ovčích syrov, a to ovčieho neochuteného syra a našej najväčšej novinky - ovčieho syra s toskánskym korením. Syr s toskánskym korením vznikol spojením poznatkov tých najlepších súčasných slovenských a talianskych syrárov. Oba polotvrdé ovčie syry sa vyznačujú jemnou, mierne sladkastou chuťou.

Čerstvé syry

Nie je syr ako syr. Ani všetky syry z ovčieho mlieko nie sú rovnaké. Potvrdzujú to naše čerstvé syry, ktoré sa od zrejúcich líšia, nielen dobou zrenia a chuťou, ale aj konzistenciou. Čerstvé syry z ovčieho mlieka majú jemnú, roztierateľnú štruktúru. Vybrať si môžete medzi neochuteným, ochuteným medvedím cesnakom, alebo syrom s príchuťou pažítky. Ak sa neviete rozhodnúť, ochutnajte z každého. Čerstvé syry netreba dlho skladovať, pretože ich trvanlivosť je veľmi krátka. Pri ich lahodnej chuti sa však v chladničke aj tak dlho neohrejú.

Ak vám pri čítané začalo škvŕkať v žalúdku  a prepadla vás neutíchajúca túžba zamaškrtiť si na našich výrobkoch, máme pre vás riešenie. Naše výrobky nájdete na pultoch takmer každého supermarketu po celom Slovensku.


Aktuality

COLOSTRINO: nová produktová rada založená na sile kozieho kolostra


Kozí Vŕšok v roku 2020 priniesol na trh novú produktovú radu COLOSTRINO, ktorej základom je biologické zlato - kozie kolostrum. Kvalitné výrobky obsahujúce kolostrum,...

zobraziť článok

Kozí Vŕšok expanduje na Ukrajinu


Leonteus, s.r.o. uzatvorila pred nedávnom partnerskú zmluvu so skupinou ARDIS na Ukrajine, ktorá jej umožní distribúciu vlastných mliečnych výrobkov pod značkou Kozí...

zobraziť článok

Letné novinky reštaurácie Kozí Vŕšok


Pozývame vás do reštaurácie Kozí Vŕšok v Ivachnovej. Pochutnajte si na slovenských špecialitách. K dlhodobej ponuke Zjedz koľko vládzeš, ktorá platí denne vrátane...

zobraziť článok
Naši partneri

Predstavujeme niekoľko našich významných partnerov ...