Máme chuť robiť dobré veci


Radi súťažíte? Zaujímajú Vás tradície a zdravé chutné jedlo?
Nechajte nám svoj email.

Mliečna dobrota z kozlieho mlieka

11.5.2016

kozí syr

Kozlie mlieko má odlišné zloženie ako kravské mlieko,preto ho i naši predkovia považovali za “elixír krásy a dlhovekosti”. Kozie mlieko a výrobky z neho sú bohaté na minerály, vitamíny a stopové prvky. Odlišné zloženie umožňuje ľuďom s alergiou na mlieko a laktózu nahradiť kravské mlieko kozím. Neobsahuje totiž kazein ani laktózu.

Niektorí kritici syrov poukazujú na pomerne vysoký obsah tukov a soli, je však potrebné vedieť, že znížením obsahu tuku sa zmení textúra, aróma a chuť syru. Na druhej strane sa znížením obsahu soli ohrozuje jeho bezpečnosť. Je potrebné si uvedomiť, že čerstvý kozí syr môže byť o tretinu dietnejší, pretože kozlie mlieko má prirodzene nižší obsah tuku v porovnaní s ovčím.

Kozí vŕšok vyrába čerstvé kozie syry, ktoré si môžete vychutnať ako neochutené alebo s príchuťou pažítky či medvedieho cesnaku. Taktiež vyrába i zrejúce kozie syry bez príchute.

Zrejúce syry od Kozieho vŕšku sú vyrábané tradičnými postupmi a z kvalitného slovenského mlieka. V špeciálnych miestnostiach pri ideálnych podmienkach zrejú minimálne 1 mesiac a maximálne 12 mesiacov, preto tieto zrejúce kozie syry od Kozieho vŕšku úspešne reprezentujú Slovensko na svetových súťažiach. Výsledkom je pravý kozí syr, ktorý chutí tak, ako skutočne chutiť má.

Naše výrobky nájdete takmer vo všetkých obchodných reťazcoch a predajniach. Kompletný sortiment si môžete zakúpiť v pobočke Svet Syrov OC Aupark BA a podnikovej predajni v Ivachnovej.

 


Aktuality

COLOSTRINO: nová produktová rada založená na sile kozieho kolostra


Kozí Vŕšok v roku 2020 priniesol na trh novú produktovú radu COLOSTRINO, ktorej základom je biologické zlato - kozie kolostrum. Kvalitné výrobky obsahujúce kolostrum,...

zobraziť článok

Kozí Vŕšok expanduje na Ukrajinu


Leonteus, s.r.o. uzatvorila pred nedávnom partnerskú zmluvu so skupinou ARDIS na Ukrajine, ktorá jej umožní distribúciu vlastných mliečnych výrobkov pod značkou Kozí...

zobraziť článok

Letné novinky reštaurácie Kozí Vŕšok


Pozývame vás do reštaurácie Kozí Vŕšok v Ivachnovej. Pochutnajte si na slovenských špecialitách. K dlhodobej ponuke Zjedz koľko vládzeš, ktorá platí denne vrátane...

zobraziť článok
Naši partneri

Predstavujeme niekoľko našich významných partnerov ...